Na terenie Rynku jarosławskiego trwają prace związane z jego modernizacją. Inwestycja realizowana jest na obszarze Jarosławskiego Parku Kulturowego oraz na terenie dzielnicy staromiejskiej Jarosławia wpisanej do rejestru zabytków pod nr A-294. Badania archeologiczne prowadzone są na terenie obejmującym cmentarz dawnej kolegiaty pw. Wszystkich Świętych w Jarosławiu (dzisiejszy plac Św. Michała).
Obecnie mamy już odkrytych 39 szkieletów (XVII w.), ale na niższych poziomach ciągle eksplorowane są kolejne. Natrafiono na monety, koraliki różańca, krzyże, fragmenty ceramiki z warstw, drobne elementy funeralne (gwoździe od trumien, fragmenty ozdób metalowych z poduszek trumiennych itp). Badania będą kontynuowane.
Źródło: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z/s w Przemyślu





![Jak więźniowie Bieszczady zagospodarowywali [foto] Jak więźniowie Bieszczady zagospodarowywali [foto]](https://static2.podkarpackahistoria.pl/data/articles/sm-4x3-jak-wiezniowie-bieszczady-zagospodarowywali-foto-1695618211.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze