Sprzątanie mieszkania – samodzielnie, czy przy wykorzystaniu firmy?

  • 30.03.2022, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Sprzątanie mieszkania – samodzielnie, czy przy wykorzystaniu firmy?
Dla znacznej liczby osób samodzielne sprzątanie mieszkania to jedno z zajęć, które chętnie pominęliby w swoim tygodniowym grafiku. Jednak doskonale wiadomo, że znacznie lepiej żyje się w schludnym, dobrze utrzymanym miejscu, zwłaszcza, jeśli uczymy się tam, niekiedy też pracujemy i chcemy odpocząć. Ponadto, często zdarza się, że zapraszamy do siebie znajomych, dlatego warto mieć co jakiś czas choć moment na sprzątanie. Ale może równie dobrym, a nawet lepszym rozwiązaniem okaże się wynajęcie firmy sprzątającej?

 

Jakie usługi może nam zaoferować firma zajmująca się sprzątaniem?

Firmy sprzątające na swoich stronach internetowych bardzo często umieszczają ofertę, z której możemy dowiedzieć się, jakie usługi są przez nią wykonywane, a które raczej nie. Zazwyczaj każda firma ma swoją pulę czynności, za którą bierze sobie konkretną kwotę. Daną pulę można oczywiście zwiększyć, rozbudować według własnych potrzeb, ale wraz z nią rośnie także cena za wykonywane usługi sprzątające. Jeśli ekipa słynie z tego, że głównie zajmuje się porządkowaniem mieszkań, domów, w ramach usług dodatkowych oferuje opróżnianie zmywarki, mycie okien, prasowanie ubrań, dezynfekcję oraz deratyzację.

W przypadku firm z ofertą dla biur, przedsiębiorstw i przemysłu, zazwyczaj w ofercie znajduje się opróżnianie koszy na śmieci, mycie podłóg, odkurzanie dywanów, wykładzin, a także czyszczenie powierzchni biurek, lamp, parapetów. W tym przypadku ważne jest również zadbanie o pomieszczenia socjalne w firmie, takie jak kuchnia czy toaleta.

Dobry wybór ekipy sprzątającej, czyli jaki?

Z pewnością każdy, kto stoi przed wyborem odpowiedniej firmy sprzątającej zastanawia się, co powinno taką ekipę charakteryzować? Otóż, przede wszystkim ekipa sprzątającą powinna mieć indywidualne podejście do każdego klienta. Jeśli kilku lub kilkunastu klientów jest zadowolonych z opcji podstawowej, z pewnością znajdzie się jeden, który chce ją poszerzyć, ponieważ potrzebuje prasowania w przystępnej cenie czy innych usług.

Warto zwrócić uwagę na to, czy firma oferuje własny sprzęt do porządkowania. Może się bowiem okazać, że mieszkańcy jednej z posiadłości nie inwestowali w urządzenia, takie jak odkurzacze czy mop, ponieważ mieli w zamiarze korzystać z usług firm sprzątających.

Ekologiczne, bezpieczne produkty do sprzątania to również aspekt, na który wartom zwrócić uwagę.

Usługi dla osób prywatnych i nie tylko!

Jak już zostało wyżej wspomniane, firmy sprzątające to nie tylko oferta dla właścicieli domów i mieszkań, ale również dla przedsiębiorców i różnej wielkości powierzchni biurowych. Wszystko jednak zależy od konkretnej firmy, ponieważ na rynku możemy spotkać takie, które chcą specjalizować się wyłącznie w sprzątaniu konkretnych budynków, ale są również takie, które nie ograniczają się i chętnie podejmują się nowych zleceń, zarówno prywatnych, jak i płynących z biur czy przestrzeni przemysłowych. Zanim wykonasz telefon, dokładnie sprawdź, czy dana firma oferuje to, czego Ty oczekujesz!


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: