Produkcja konstrukcji stalowych – jak wygląda ten proces

  • 13.01.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Produkcja konstrukcji stalowych – jak wygląda ten proces
Nie trzeba długo się rozglądać, aby zauważyć w naszym otoczeniu liczne konstrukcje stalowe, chociażby na drodze. Towarzyszące nam na ulicach bramownice nie są jednak jedynym rodzajem obiektów tego typu, z którymi możemy się spotkać. Zakłady zajmujące się produkcją konstrukcji stalowych mają pełne ręce roboty. Tworzą między innymi hale stalowe, wiaty, osadzarki czy kontenery. Dowiedzmy się, jak wygląda proces stawiania takiej konstrukcji.

Produkcja konstrukcji stalowych – planowanie

Wszystko zaczyna się w biurze konstrukcyjno-projektowym, gdzie trafiają dokumenty dostarczone przez zleceniodawcę. Tam właśnie powstaje projekt wykonawczy, który będzie determinował przebieg dalszych prac. Należy wówczas dokonać wszystkich najważniejszych wyliczeń i zamówić odpowiednią ilość surowca, aby uniknąć generowania odpadu. Bez wnikliwej analizy na etapie planowania, produkcja konstrukcji stalowych nie byłaby możliwa.

Produkcja konstrukcji stalowych – wykonanie

Kolejnym krokiem, po stworzeniu projektu wykonawczego oraz zamówieniu materiałów, jest rozładunek dostarczonego surowca oraz przetransportowanie go do magazynu. Z miejsca przechowywania, materiały zostają przeniesione na stanowiska robocze, a tam rozpoczyna się właściwa produkcja konstrukcji stalowych. Elementy są cięte, szlifowane lub wypalane, a następnie spawane ze sobą. Cały proces zazwyczaj przebiega stosunkowo szybko, biorąc pod uwagę, że konstrukcję stalową można stawiać niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych.

Produkcja konstrukcji stalowych – wykończenie

Ostatnim etapem produkcji konstrukcji stalowych jest wykończenie, czyli malowanie, piaskowanie lub cynkowanie powierzchni obiektu, które ma zapewnić mu trwałość. Na sam koniec, klient otrzymuje od producenta dokument potwierdzający zgodność obiektu z normami Unii Europejskiej. Dokumentację powykonawczą otrzymamy wyłącznie od renomowanych firm, takich jak ta https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/konstrukcje-stalowe/. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej na temat danego przedsiębiorstwa, przed zleceniem postawienia naszej konstrukcji.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: