Mieszkaniec Podkarpacia oskarżony o "kłamstwo oświęcimskie"

  • 20.12.2019, 14:32
Mieszkaniec Podkarpacia oskarżony o "kłamstwo oświęcimskie" Brama obozu Auschwitz.

     Prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie skierowała w piątek (20 grudnia) do Sądu Rejonowego w Brzozowie akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi miejscowości Blizne na Podkarpaciu. Zarzuca mu się negowanie zbrodni hitlerowskich i nawoływanie do waśni narodowościowych.

     Oskarżony Marek K. miał 13 i 17 kwietnia 2018 roku dokonać na Twitterze - popularnym portalu społecznościowym - wpisów o karalnej treści.

     - Kwestionował istnienie niemieckich obozów koncentracyjnych i niemieckich obozów zagłady na terenie Polski okupowanej przez III Rzeszę Niemiecką oraz nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, czym publicznie i wbrew faktom zaprzeczał zbrodniom nazistowskim. Przesłuchany w charakterze w charakterze podejrzanego Marek K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, składając jednocześnie wniosek w przedmiocie dobrowolnego poddania się karze - poinformowała prok. Beata Śmiechowska, Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie.

      Czyn zarzucony oskarżonemu jest zagrożony karą grzywny lub karą pozbawienia wolności do lat 3, a wyrok podawany jest do publicznej wiadomości.

       źródło: IPN Rzeszów, s.

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe