"Skrzydła nad Wisłokiem". Pierwsza książka o historii rzeszowskiego lotnictwa.

  • 20.05.2019, 14:41 (aktualizacja 20.05.2019, 15:10)
"Skrzydła nad Wisłokiem". Pierwsza książka o historii rzeszowskiego lotnictwa.

Na przełomie maja i czerwca do sprzedaży trafi książka "Skrzydła nad Wisłokiem. Z dziejów rzeszowskiego lotnictwa i lotniska Rzeszów-Jasionka". Jej autorem jest Szymon Jakubowski - redaktor "Podkarpackiej Historii". To pierwsza na rynku wydawniczych pozycja szerzej przedstawiająca historię rzeszowskiej awiacji. Pierwsze spotkanie autorskie odbędzie się 31 maja.

"Skrzydła nad Wisłokiem" sięgają odległej przeszłości i pokazują ważne miejsce Rzeszowszczyzny w historii polskiego lotnictwa. To z tym regionem związany był m.in. Jan Potocki, pierwszy Polak, który w 1790 roku balonem wzniósł się w powietrze, stąd pochodził twórca pierwszej udanej, polskiej konstrukcji samolotowej  Adam Ostaszewski. Autor chronologicznie dochodzi do czasów współczesnych pokazując w ciekawostkowy sposób mało znane wydarzenia i postacie.

Oficjalna premiera związana jest w planowanymi na 30 maja jubileuszowymi obchodami istnienia Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Następnego dnia, 31 maja (piątek), o godzinie 18 w rzeszowskiej restauracji Ceska Hospoda (Rynek 5, dolna sala) odbędzie się zaś pierwsze oficjalne spotkanie z autorem. Serdecznie zapraszamy.

Wydawcą książki jest spółka "TRADYCJA". Jest to pierwsza publikacja z serii "Biblioteka Podkarpackiej Historii".

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe