Od stycznia rzeszowskie piwnice dostępne dla zwiedzających

  • 16.12.2021, 15:25
Od stycznia rzeszowskie piwnice dostępne dla zwiedzających

Rzeszowskie Piwnice, interaktywna instytucja kultury będzie dostępna dla zwiedzających od początku roku.

Już od 3 stycznia 2022 roku (w poniedziałek) mieszkańcy Rzeszowa i turyści będą mogli poznać sekrety historii Rzeszowa w multimedialnej formie. Wszystkim znana rzeszowska Podziemna Trasa Turystyczna zmieniła się nie do poznania w... Rzeszowskie Piwnice - interaktywną instytucję kultury. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, o których stopniowo będziemy informować.

Rzeszowskie Piwnice skrywają w sobie nie tylko wielkie tajemnice, ale także bogatą historię. Okres ich powstania jest szacowany na XIV w. Niegdyś służyły one jako sklepy, magazyny, zakłady produkcyjne, a w czasie wojen i kataklizmów - nawet za schronienie. Dzisiaj Rzeszowskie Piwnice wyglądają zupełnie inaczej niż kilkaset lat temu, a ich historię tworzymy my sami.

Wiele atrakcji czeka na mieszkańców również przed otwarciem Rzeszowskich Piwnic. Będą konkursy w których do wygrania będą bezpłatne wejściówki oraz inne niespodzianki.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Szczegóły dostępne na stronie internetowej: rzeszowskiepiwnice.pl

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe