"Byk, Maczuga i inni..." - sensacyjna opowieść o najgroźniejszych międzywojennych przestępcach.

  • 08.02.2021, 10:09 (aktualizacja 28.03.2021, 09:06)
"Byk, Maczuga i inni..." - sensacyjna opowieść o najgroźniejszych międzywojennych…

Ukazała się nowa książka redaktora naczelnego "Podkarpackiej Historii" Szymona Jakubowskiego "Byk, Maczuga i inni...". To emocjonująca opowieść o najgroźniejszych przestępcach grasujących w okresie międzywojennym na terenie ówczesnej Małopolski środkowej, obejmującej m.in. obecne, administracyjne Podkarpacie. Dane do zamówień znajdują się poniżej.

W okresie międzywojennym plagą terenów dzisiejszej Polski południowo-wschodniej były brutalne, często bezkarne bandy opryszków. Wielu z nich przeszło do lokalnej legendy. Całe powiaty były terroryzowane przez takich osobników jak "Panicz" i Panek, Mitkowski, Płaza, Byk. bracia Maczugowie i wielu innych. Każdy z nich miał na sumieniu wiele rabunków i morderstw. Niektórzy, jak chociażby  Nikifor Maruszeczko zdobyli "sławę" ogólnopolską. Państwo nie zawsze dawało sobie radę z nimi. 

Różne były losy negatywnych bohaterów książki. Jedni  ginęli od kul plutonu egzekucyjnego lub na szubienicy w więzieniach Rzeszowa, Przemyśla czy Warszawy, inni w walce z policją lub swymi ofiarami, niektórym udało się ujść sprawiedliwości. "Byk, Maczuga i inni..." to fascynująca, oparta na kwerendzie starej prasy oraz akt policyjnych i sądowych - opowieść o zbrodni, która nie zawsze spotykała się z należytą karę, o krwawych napadach i morderstwach, sensacyjnych ucieczkach.  To także historia tych, którzy usiłowali walczyć z plagą przedwojennego bandytyzmu. Licząca blisko 200 stron książka jest bogato ilustrowana, często unikalnymi fotografiami z tamtego okresu

 

Jak zamawiać?

Wystarczy wysłać kwotę 36 złotych (cena obejmuje również wysyłkę za pośrednictwem Poczty Polskiej) na rachunek wydawcy:

    TRADYCJA sp. z o.o., 35-234 Rzeszów, ul. Trembeckiego 11A

   PKO Bank Polski I oddział w Rzeszowie 

   nr. 05 1020 4391 0000 6402 0143 4588

W tytule przelewu prosimy podać adres do wysyłki. Jesteśmy do dyspozycji w przypadku pytań: mail: [email protected], tel. 503 597 399. 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pawel
Pawel 30.03.2021, 00:23
Da sie jakos ta ksiazke zamowic za granica dla tych co nie moga wplacic w banku.

Pozostałe