Na lotnisku w Jasionce w latach 50. XX wieku

  • 04.06.2020, 12:18 (aktualizacja 04.06.2020, 12:54)
Na lotnisku w Jasionce w latach 50. XX wieku Na lotnisku w Jasionce w latach 50. XX wieku wieku, przy samolocie Jak-18. Pierwsza z lewej Janina Kludacz.

Prezentowane poniżej zdjęcia wykonane zostały prawdopodobnie w drugiej połowie lat 50. XX wieku na lotnisku w Jasionce. Wśród znajdujących się na nich osób jest, nieżyjąca już niestety, pani Janina Kludacz, wówczas studentka Studium Nauczycielskiego w Rzeszowie i nauczycielka w szkole podstawowej w Gumniskach koło Dębicy.

Jak wynika z opisu zamieszczonego na odwrocie jednej z fotografii wykonane one zostały w czasie, gdy pani Janina przebywała w Rzeszowie na letniej sesji (nie wiemy którego roku) i skorzystała z możliwości lotu nad miastem. Z tego samego opisu wynika, że na lotnisku studentkami opiekował się pan Michał, być może chodzi tu o ówczesnego, znanego pilota Aeroklubu Rzeszowskiego Michała Rajzera. Na zdjęciach widzimy samolot szkolno-bojowy Jak-18 z rejestracją SP-AOU. Ta maszyna, a w zasadzie jest szkielet znajduje się obecnie w w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Na zdjęciach widzimy też fragment prawdopodobnie samolotu Po-2 czyli popularnego kukuruźnika.

Może ktoś na tych zdjęciach rozpozna siebie lub swoich bliskich? Zachęcamy do kontaktu, jak również do przedstawiania swoich życiowych historii. Publikowane fotografie pochodzą ze zbiorów rodzinnych pani Moniki Węgrzyn. 

sj

 

_

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe