1.03.2022 - webinar dla podkarpackich nauczycieli na temat konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

  • 28.02.2022, 09:34
1.03.2022 - webinar dla podkarpackich nauczycieli na temat konkursu „Bez…

W związku z organizacją przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Archiwum Państwowe w Rzeszowie, Przemyślu i Kielcach wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” skierowanego do uczniów klas VI szkół podstawowych serdecznie zapraszamy na webinar szkoleniowy, podczas którego:

  • wyjaśnimy sposób tworzenia cyfrowego drzewa genealogicznego,
  • wskażemy miejsca, z których uczniowie mogą pozyskać materiały do wykonania pracy konkursowej,
  • omówione zostaną zasady konkursu.

Webinar odbędzie się 1 marca 2022 r. o godzinie 14.00 na platformie Microsoft Teams. Link zostanie udostępniony Państwu Dyrektorom w dniu 1 marca 2022 r. o godzinie 12:00 w systemie RSIO w menu głównym – zakładka „Szkolenia online”.

Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” skierowany jest do uczniów klas VI szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników jest stworzenie cyfrowego drzewa genealogicznego swojej rodziny w aplikacji konkursowej „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”.

Konkursowa praca powinna powstać pod opieką nauczyciela oraz po konsultacji z archiwistami z Archiwów Państwowych.

Zgłoszenia do konkursu wraz z wykonaną pracą i zgodami nauczyciela/rodziców należy przesłać do 31 marca 2022 r. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel przez dedykowany formularz: https://konkurs.archiwarodzinne.gov.pl/z.php

W I etapie konkursu wojewódzka komisja konkursowa powołana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty wybierze 3 finalistów na poziomie wojewódzkim, którzy otrzymają nagrody oraz przejdą do etapu ogólnopolskiego. W II etapie (ogólnopolskim) kapituła konkursu wybierze spośród nich 3 laureatów i przyzna 12 wyróżnień. Laureaci konkursu oraz uczniowie wyróżnieni w konkursie, o których mowa w § 6 ust. 10 regulaminu konkursu, otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrody rzeczowe otrzymują również nauczyciele będący opiekunami merytorycznymi laureatów i uczniów wyróżnionych.

Organizatorami konkursu są Minister Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe, we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Zapraszam do zapoznania się z:

  • szczegółami konkursu na stronie Archiwa Rodzinne Niepodległej:

https://archiwarodzinne.gov.pl/konkurs

W przypadku pytań – kontakt do koordynatora konkursu w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie:
Iwona Bereś – Starszy Wizytator, tel. 17 867 11 18

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie nauczycieli i uczniów klas VI z Państwa szkoły.

Źródło: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe