Materiał publikowany we wspólpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa
26 czerwca 1955. Tak otwierano stadion Stali Rzeszów.
26 czerwca 1955 roku na nowo wybudowanym stadionie Stali Rzeszów rozegrano pierwszy w historii miasta międzypaństwowy mecz piłkarski. Drugie reprezentacje Polski i Bułgarii zremisowały 1:1, a wcześniej trzecioligowa Stal sprawiła dużą niespodziankę, remisując również 1:1 z reprezentacją Polski juniorów. Dla liczącego niespełna 50 tysięcy mieszkańców Rzeszowa było to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych pierwszej powojennej dekady. Tysiące kibiców, którzy wypełnili nowy stadion do ostatniego miejsca, były świadkami początku historii stadionu, który przez kolejne dziesięciolecia mial być najwiekszym obiektem sportowym miasta.
Dzisiaj, 18:04