Materiał publikowany we wspólpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa
1.06.1943. Masakra mieszkańców rzeszowskiej Staroniwy.
1 czerwca 1943 roku, w odwecie za uszkodzenie poprzedniej nocy podstacji transformatorowej, Niemcy dokonali pacyfikacji wsi Staroniwa (dzisiaj część Rzeszowa) i zamordowali 44 osoby.
01.06.2026 00:42
3
3