Łupież pstry – czym jest ta choroba?
Łupież pstry czym jest niewiele osób wie. A to schorzenie wywołane przez grzyby drożdżopodobne rodzaju Malassezia, które tak naprawdę są obecne na skórze każdego człowieka, ale nie w każdym przypadku powodują zakażenie. Dopiero pod wpływem działania pewnych czynników dochodzi do nadmiernego namnażania się grzybów, co odpowiada za zakażenie. Zazwyczaj grzyb ten występuje na owłosionej części głowy, skąd dochodzi do rozprzestrzenia.
Jak łupież pstry wpływa na życie?
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że drożdżak, który wywołuję tę chorobę jest zaraźliwy. Zatem bezpośrednio można się nim zarazić przez kontakt z kimś zainfekowanym. Natomiast pośrednio dotykając telefonu, ręczników lub innych rzeczy zakażonej osoby. Szczególnie zagrożeni są ludzie o obniżonej odporności, z tłustą cerą oraz cierpiący z powodu nadpotliwości.
Na ciele chorego mogą uwidaczniać się kolorem odróżniające się od karnacji: od jasnych, przez czerwone, po brązowe plamy – będzie on też często się drapał, ponieważ dermatoza wywołuje świąd, przez co skóra staje się dodatkowo podrażniona.
Ze względu na to, że takie zmiany łupieżu pstrego są niezwykle widoczne, dotknięty chorobą także doświadcza problemów z poczuciem atrakcyjności oraz odrzucenia ze strony społeczeństwa. Zainfekowany często staje się aspołeczny, unika kontaktów z ludźmi, odczuwa stany lękowe, a nawet depresyjne, co może nawet wymagać porady psychiatrycznej. Zatem konieczne są także regularne wizyty u specjalisty, który zajmuje się leczeniem dermatozy łupieżu pstrego, a jest nim dermatolog.
Łupież pstry – jak go leczyć skutecznie?
Łupież pstry wiąże się z regularnymi wizytami u lekarza oraz stosowaniem się do jego zaleceń. Łatwo można zdiagnozować tę chorobę za pomocą jodyny. Posmarowane nią plamy stają się bardziej widoczne. Ponadto należy wdrożyć pielęgnację dobrej jakości dermokosmetykami, bazującymi na siarczku selenu czy piroktonie olaminy, co również trzeba uzgodnić z dermatologiem.
W przypadku braku leczenia może wystąpić nasilenie objawów, takich jak zwiększone przebarwienia lub swędzenie. Co prowadzi do trwałych, nieopalających się, nieregularnych odbarwień na ciele.
Jak zadbać o skórę z łupieżem pstrym, poprawić jej kondycję i pozbyć się przykrych objawów?
Warto mieć na uwadze profesjonalne kosmetyki na łupież pstry z dużą ilością odpowiednio dobranych naturalnych składników aktywnych. W walce z chorobą skuteczne okazują się specjalistyczne szampony, ale też emulsje, odżywki i płyny na łupież pstry, które poprawią kondycję naskórka oraz włosów. Ważne jest szczególnie działanie antygrzybiczne, antybakteryjne, przeciwświądowe, ale też odbudowa bariery ochronnej naskórka.
Jakich składników aktywnych należy szukać w dermokosmetykach na łupież pstry, które efektywnie wpłyną na poprawę wyglądu skóry?
Dobrze dobrane składniki są, de facto, w stanie skutecznie poprawić wygląd chorego naskórka. Czego zatem szukać:
Siarczek selenu – zatrzymuje nadmierne złuszczanie, zaczerwienienie oraz świąd skóry. Działa przeciwgrzybiczo, zwalcza infekcję drożdżakami.
Pirytionian cynku – aktywnie zwalcza pasożytnicze grzyby, jak również bakterie. Łagodzi problemy skórne typu świąd oraz zaczerwienienie.
Witamina E – stanowi ochronę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi lipidów i błon komórkowych.
Alantoina – działa silnie gojąco, łagodzi podrażnienia, ale też chroni skórę. Ma właściwości keratolityczne, nawilża, łagodzi podrażnienia.
Olejek lawendowy – przyspiesza regenerację tkanek, zabija bakterie.
Wypróbuj zestaw profesjonalnych dermokosmetyków z firmy Pityver od Verdelove

Cierpisz z powodu łupieżu pstrego? Koniecznie zastosuj zestaw Pityver, który jest stworzony do walki z tą choroba. Jest w stanie zniwelować wszystkie przykre dla Ciebie, charakterystyczne objawy dermatozy. Ma w sobie holistycznie dobrane substancje, by Ci pomóc. W zestawie znajdziesz:
Szampon na łupież pstry Pityver – zawiera siarczek selenu, witaminę E i glinkę białą, dzięki czemu likwiduje grzyby, łupież, ponadto normalizuje pracę gruczołów łojowych, jak również skutecznie oczyszcza skórę i włosy.
Płyn na łupież pstry Pityver do owłosionej skóry głowy – ma w sobie składniki, typu glukonian cynku, mleczan sodu, glukonian miedzi. Ze względu na bogaty skład regeneruje, wzmacnia barierę ochronną, co istotne niweluje świąd, jak również nawilża skórę głowy.
Emulsja na łupież pstry Pityver do ciała – bogata między innymi w olej kokosowy, alantoinę, pirokton olaminy, olejek lawendowy. Szybko zabija pasożyty oraz bakterie, likwiduje stany zapalne, a dodatkowo reguluje proces rogowacenia naskórka.
Kosmetyki na łupież pstry od Verdelove skutecznie niwelują typowe objawy dermatozy.
Czym wyróżniają się dermokosmetyki:
Te produkty warto stosować przy problemach z łupieżem pstrym, ponieważ:
Preparaty mają unikatowe składy, bazują na specjalnie dobranych naturalnych składnikach aktywnych, by koić skórę głowy.
Zestaw Pityver mogą stosować także osoby skłonne do alergii, podrażnień i nadwrażliwości.
Stosując cały zestaw szybko poprawisz kondycję chorej skóry.
Te produkty można stosować długotrwale, bez żadnych skutków ubocznych, co pozwoli utrzymać skórę długo w okresie remisji.
Skuteczne działanie tego zestawu niweluje wszystkie charakterystyczne objawy łupieżu pstrego, co zostało potwierdzone przez niezależne badania aplikacyjne.
Formuła została opracowana w ścisłej współpracy z dermatologami.
Podsumowanie
Łupież pstry to choroba, która wymaga opieki dermatologicznej oraz właściwej pielęgnacji przy pomocy wysokiej jakości dermokosmetyków. Szczególnie istotne jest działanie antygrzybiczne i antybakteryjne, ponadto odbudowa bariery ochronnej naskórka.