Wyrok za negowanie niemieckich zbrodni z okresu II wojny światowej

  • 01.07.2020, 09:33
Wyrok za negowanie niemieckich zbrodni z okresu II wojny światowej Budynek Sądu Rejonowego w Brzozowie. Fot. SR Brzozów.

   Mieszkaniec Podkarpacia miał na portalu społecznościowym negować funkcjonowanie niemieckich obozów koncentracyjnych i zagłądy na terenie Polski oraz nawoływać do nienawiści na tle narodowościowym. Sąd wymierzył mu za to karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

    W przesłanym nam komunikacie prokurator Beaty Śmiechowskiej, naczelnika Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie czytamy:

     - Wyrokiem z dnia 29 czerwca 2020 r. Sąd Rejonowy w Brzozowie skazał Marka K. za dopuszczenie się w dniach 13 i 17 kwietnia 2018 r. w miejscowości Blizne ciągu przestępstw polegających na dokonaniu wpisów na portalu internetowym „Twitter”, w których kwestionował istnienie niemieckich obozów koncentracyjnych i niemieckich obozów zagłady na terenie Polski okupowanej przez Trzecią Rzeszę Niemiecką oraz nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych, czym publicznie i wbrew faktom zaprzeczał zbrodniom nazistowskim, o których mowa w art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 roku o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Za zarzucane czyny Sąd wymierzył Markowi K. karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat próby oraz karę grzywny, ponadto poddał skazanego w okresie próby pod dozór kuratora sądowego, zobowiązał do przeproszenia pokrzywdzonych i zarządził podanie wyroku do publicznej wiadomości. Powyższy wyrok jest nieprawomocny. Akt oskarżenia przeciwko Markowi K. został wniesiony przez prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie.

 (z)  

 

    

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe