168 urodziny Edwarda Janusza

  • 15.10.2018, 16:12
168 urodziny Edwarda Janusza

Jak wyglądała praca dawnego rzemieślnika fotograficznego? Dlaczego przodkowie na stuletnich fotografiach wyglądają tak dobrze? Kim byli ludzie, którzy fotografowali mieszkańców Rzeszowa w XIX i XX wieku? Dlaczego, jako mieszkańcy Rzeszowa powinniśmy być dumni z Edwarda Janusza? 

Wszystkich ciekawych odpowiedzi na te pytania zapraszamy 
19 października (piątek) 2018 r. o godz. 18:00 
do Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie na wspólne:

Obchody 168 rocznicy urodzin Edwarda Janusza

W programie:
„Kunszt rzeszowskiej fotografii” – prezentacja efektów projektu dokumentacji i ochrony rzeszowskich tradycji fotograficznych, w krótkich projekcjach filmowych i niekomercyjnym wydawnictwie pt. „Kunszt rzeszowskiej fotografii” pod red. Rafała Kocoła oraz spotkanie z autorami i uczestnikami projektu;
O projekcie: 
http://aparatcaffe.pl/inicjatywy/kunszt-rzeszowskiej-fotografii/

„Czas w kadrze zatrzymany – Edward Janusz i jego fotografie” - spotkanie z Elżbietą Kaliszewską, autorką dwujęzycznego albumu z pogranicza sztuki fotografii i historii regionu rzeszowskiego, bazującego na dorobku c. k. nadw. fot. Edwarda Janusza, premiera albumu i prezentacja animacji 2.5D archiwalnych fotografii w technologii AR;
O publikacji: 
http://rzeszowska.org.pl/inicjatywy/czas-w-kadrze/

„Pozdrowienia z Rzeszowa” – wernisaż wystawy pocztówek z Rzeszowa z I pol. XX wieku autorstwa dawnych rzemieślników fotograficznych.
O wystawie: 
http://aparatcaffe.pl/pozdrowienia-z-rzeszowa-wystawa-pocztowek-z-i-pol-xx-w/

Wernisaż wystawy „Pozdrowienia z Rzeszowa” rozpoczyna również zbiórkę cegiełek wspierających rzeszowską kulturę fotograficzną, a dokładniej Atelier Aparat Caffe. W podziękowaniu, Darczyńcom będą przekazywane pamiątkowe reprinty pocztówek ukazujących Rzeszów sprzed stu lat w obiektywie Edwarda Janusza.

Bezpłatne zaproszenia na obchody można odebrać w Atelier Aparat Caffe (ul. Grunwaldzka 24) od wtorku (16.10.2018) do czwartku (18.10.2018) w godz. 12.00 do 17.00 do wyczerpania puli biletów. Zaproszenie ważne dla jednej osoby. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe