Ruszają zdjęcia do filmu o Łukasiewiczu. Zagłosuj i wesprzyj!

  • 23.08.2018, 13:59 (aktualizacja 23.08.2018, 20:26)
Ruszają zdjęcia do filmu o Łukasiewiczu. Zagłosuj i wesprzyj!

    W poniedziałek (27 sierpnia) ruszają zdjęcia do realizowanego przez Telewizję Obiektyw fabularyzowanego filmu dokumentalnego o Ignacym Łukasiewiczu. Inicjatywę można wesprzeć głosując na nią w konkursie "Herosi przedsiębiorczości", którego zwycięzcy wsparci zostaną finansowymi grantami.

    - (...) Łukasiewicz bohater ponadczasowy, powstaniec, ale przede wszystkim twórca przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, gdyby nie geniusz Ignacego Łukasiewicza, którą jest rafinacja ropy naftowej. Nasz film ukaże i udowodni, że kolebka światowego przemysłu naftowego to Bóbrka, wieś leżąca na Podkarpaciu. Pokazanie takiego człowieka i jego osiągnięć to dobry przykład dla młodego pokolenia.(...) Film o twórcy przemysłu naftowego ma go pokazać jako wielkiego Polaka, ale również jako przykład do naśladowania (...) - czytamy na stronie internetowej TV Obiektyw.

      Pomysłodawca, producent i reżyser filmu Bogdan Adam Miszczak zadbał o doborową obsadę. Zagrają tacy aktorzy jak Mariusz Bonaszewski, Łukasz Konopka, Artur Dziurman czy Mateusza Mikoś. Zdjęcia do tego obrazu będą realizowane w Skansenie w Bóbrce, Krościenku, Krośnie oraz w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Film będzie piątą produkcją realizowaną przez TV Obiektyw w serii "Historyczny pejzaż Podkarpacia", przedstawiającą ciekawe postacie i wydarzenia z przeszłości Polski południowo-wschodniej. Patronem medialnym fabularyzowanego dokumentu jest czasopismo "Podkarpacka Historia" oraz portal www.podkarpackahistoria.pl.

    Tymczasem można wesprzeć produkcję filmu, głosując na tą inicjatywę w konkursie "Herosi przedsiębiorczości", którego celem jest wsparcie ciekawych, lokalnych pomysłów. Zachęcamy do wsparcia i klikania w tym miejscu.

j

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lampnaft
lampnaft 07.09.2018, 20:49
Tak, w Draganowej była kopalnia ropy naftowej. Proszę podać tytuł książki, chętnie nabędę.
Stanisław
Stanisław 24.08.2018, 20:39
Pisząc książkę dotarłem do materiałów i zdjęć że w Draganowej istniała kopalnia ropy naftowej.

Pozostałe