Chcą w Rzeszowie upamiętnić stulecie ZHP

  • 13.08.2018, 08:13 (aktualizacja 13.08.2018, 10:18)
Chcą w Rzeszowie upamiętnić stulecie ZHP

    Z inicjatywy byłych i obecnych instruktorów Podkarpackiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego w Rzeszowie postawiony zostanie pamiątkowy głaz w setną rocznicę powstania ZHP. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. 

    - Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi w tym roku 100-lecie swojego istnienia. Organizacja, w której historię wpisana jest nasza młodość, dorastanie i wiele lat dorosłego życia, jest ciągle aktywna. Kolejne pokolenia dzieci i młodzieży mają niepowtarzalną szansę, by poprzez przynależność do ZHP wejść w dorosłe życie jako społecznicy i przygotowani do służby dla Polski obywatele. Z okazji tej okrągłej i symbolicznej rocznicy pojawiła się wśród byłych i obecnych instruktorek i instruktorów harcerskich inicjatywa trwałego upamiętnienia tego faktu, poprzez postawienie w Rzeszowie pamiątkowego głazu z symbolem harcerskiej lilijki - czytamy w piśmie podpisanym przez komendantkę Hufca ZHP Rzeszów phm Annę Opalińską, komendanta Chorągwi Podkarpackiej hm Mariusza Bezdzietnego, przewodniczącą Komisji Historycznej Chorągwi hm Małgorzatę Jarosińską i byłego naczelnika ZHP hm Krzysztofa Grzebyka.

     Obecnie trwają prace organizacyjne nad uzyskaniem stosownych zezwoleń, Został przygotowany projekt obelisku z napisami, odlaną lilijkę przekazał w darze wieloletni instruktor harcerski hm Wojciech Brzechowski. Całość kosztów szacowana jest na 7800 złotych. Pieniądze można wpłacać na konto: 50 1240 2614 1111 0010 6174 5877 z dopiskiem "darowizna na 100-lecie ZHP.

j

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe