2 maja 2022 w Rzeszowie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. mjr. Adama Kowalskiego

  • 25.04.2022, 07:07
2 maja 2022 w Rzeszowie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Patriotyczny…

2 maja 2022 r. w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Rzeszowie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. mjr. Adama Kowalskiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do 18.00. W jej ramach funkcjonować będzie m.in. stoisko wydawnictw regionalnych "Podkarpackiej Historii".

Wszystkie wydarzenia zlokalizowane będą przy alei Lubomirskich, w okolicach Fontanny Multimedialnej. Miejscem działań festiwalowych będzie scena przy fontannie, fosa zamkowa, plac AK oraz budynek i parking RARR przy ulicy Szopena.

W fosie zamku odbędzie się przegląd grup rekonstrukcyjnych i historycznych z inscenizacją życia obozowego. Grupy będą bezpośrednio angażować widownie w działania. Przeglądowi towarzyszyć będzie ekspozycja zabytkowych militariów.

Na scenie przy Fontannie Multimedialnej odbędzie  się koncert patriotyczny podczas, którego wystąpią: Buen Camino z repertuarem pieśni autorstwa mjr. Adama Kowalskiego, Grupa wokalna 21, SOUL Sanok oraz gwiazda wieczoru, zespół tworzący tzw. patrio rock, Contra Mundum na czele z Norbertem „Smołą” Smolińskim.

Przy placu AK będzie można odwiedzić stoiska z wydawnictwami o tematyce historycznej m.in. IPN. Nie zabraknie także stoisk z rękodziełem i przedmiotami związanymi z biało-czerwonymi barwami.

Na parkingu RARR przy ul. Szopena znajdować będzie się ekspozycja militariów bardziej współczesnych, w tym m.in. pojazd opancerzony BRDM.

W budynku RARR odbędą się projekcje filmów o tematyce historycznej.

Organizatorem festiwalu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, który uzyskał na to zadanie dofinansowanie z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00.    

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe