Wystawa fotografii Tomasza Stańko autorstwa Jarka Wierzbickiego już od 26 czerwca w Rzeszowie

  • 24.06.2021, 16:30
Wystawa fotografii Tomasza Stańko autorstwa Jarka Wierzbickiego już od… Jarek Wierzbicki

    Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko odbędzie się 10 i 11 lipca. Wcześniej jednak, bo już od 26 czerwca, na ulicach Rzeszowa będzie można poczuć klimat Mistrza. Wszystko to za sprawą wystawy fotografii muzyka autorstwa Jarka Wierzbickiego.

    Wystawa fotografii Jarka Wierzbickiego jest wyjątkowa nie tylko ze względu na kunszt autora, ale również dlatego, że dokumentuje ostatnie koncerty, które zagrał Tomasz Stańko. Fotografie przedstawiają wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dwóch latach życia Mistrza, w tym z ostatniego koncertu, który odbył się 14 lutego 2018 roku w krakowskim klubie Alchemia. Zobaczymy również fotografie z ostatniego występu na Gali 100-lecia ZaiKS, który odbył się 19 marca 2018 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie, a także z koncertu w warszawskim klubie 12on14 z 22 października 2016 roku oraz z koncertu w Teatrze Roma z 13 listopada 2017 roku. Pasjonatów fotografii i jazzu zapraszamy na spotkanie z autorem wystawy, które poprowadzi Bartłomiej Skubisz. Czekamy na Was przy ekspozycji na ul. 3 Maja, w sobotę 26 czerwca o godz. 17.00.

-------------------------

Jarek Wierzbicki

    - Człowiek, który odebrał niewiarygodnie trudne lekcje od życia. Jego miłością - muzyka. Pasją - fotografia. Celem - uchwycenie emocji, które niesie ze sobą jazz. Zaraża entuzjazmem, wzrusza prawdą zaklętą w jego zdjęciach, inspiruje i pomaga, ofiarowując to, co najcenniejsze - serce na dłoni. Współpracuje z Jazz Forum i magazynem Jazz Press. Jego pierwsza wystawa „Cały Mój Jazz odbyła się we wrześniu 2016 roku. Po niej przyszedł czas na kolejne: na Festiwalu JazzJam w Legionowie, w 2017 roku na zaproszenie Instytutu Polskiego i Get Closer w Budapeszcie, gdzie wydarzenie otwierał John Scofield i na Młyn Jazz Festiwal, gdzie pojawił się sam Herbie Hancock, a po której zgromadzonych oprowadzał Michał Urbaniak. W 2018 roku jego zdjęcie przedstawiające Rudy’ego Birda dostało się do finałowej trzydziestki prestiżowego konkursu Jazz World Photo. Na tym samym konkursie w 2020 roku fotografia autorstwa Jarka Wierzbickiego przedstawiająca Leszka Możdżera zajęła zaszczytne V miejsce. Trzykrotny finalista konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza, w którego drugiej edycji fotografią Leszka Możdżera zajął III miejsce. Organizator koncertów charytatywnych na rzecz Fundacji „Daj Herbatę”, współorganizator cyklu koncertów charytatywnych "Gwiazdy Jazzu dla Instytuty Transplantologii Dziecięcej CZD". Od 4 lat jest dyrektorem artystycznym Mazowieckiego Jazz Jam Festiwal w Legionowie. Przyjaciel środowiska jazzowego i niezwykły człowiek.

Mariola Borowska „Jazz Forum”

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe