Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer „Podkarpackiej Historii”

Ukazał się lipcowo-sierpniowy numer (7-8/31-32) dwumiesięcznika „Podkarpacka Historia”. 150-stronnicowy, ogólnopolski periodyk dostępny jest w całym kraju w sieci EMPiK, zaś na Podkarpaciu m.in. w punktach Kolporter, księgarniach NOVA, LIBRA i BOSZ, placówkach muzealnych i turystycznych i wielu innych miejscach.

PH 31-32 okladka

W najnowszym numerze jak zawsze kilkadziesiąt tekstów o różnej tematyce: krwawy strajk chłopski 1937; początki słynnego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie i Klub Błażowian w Chicago; Augusta Kowalczyka ucieczka z Auschwitz; akcja „Pensjonat” i uwolnienie więźniów z więzienia w Jaśle; przelot samolotem An-2 dookoła świata w 1997 roku; ostatnia droga Marii Konopnickiej; zabójstwo tarnobrzeskiego milicjanta w 1959 roku; słynny bunt w więzieniu w Wadowicach w 1979 roku; historia tajemniczego ołtarza z podrzeszowskiej Łąki; niewyjaśniona tragedia leśników  z bieszczadzkich Berehów; kolekcja przedwojennych fotografii z Lubeni; o tym, jak traktowano psy na dawnych salonach; ród Sapiehów; leśne korzenie kardynała Kozłowieckiego, pierwszy ordynat łańcucki – Alfred I Potocki; Edward Dubanowicz – współtwórca Konstytucji marcowej; ponad sto lat klubu sportowego Sandecja; 70 lat Aeroklubu Rzeszowskiego; zapomniany zdrój w Lubeni; XIX-wieczne kościoły jarosławskie.

Jak zawsze numer uzupełniony jest historycznym przeglądem prasy, kącikiem kulinarnym, nowościami wydawniczymi oraz pełnym kalendarium lipcowo-sierpniowym. Więcej materiałów związanych z historią Podkarpacia na stronie www.podkarpackahistoria.pl, zamówienia: podkarpackahistoria@interia.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij